مسیر دستیابی به بالاترین حد مهارت در LOL راهی سخت و ناهموار است. اثبات مهارت بازیکنان در Ranking هر منطقه، جلب توجه جامعه حرفه ای و ملحق شدن به یک تیم ثابت تازه یک شروع برای این بازیکنان است و جایی است که League of Legends واقعی به راه می افتد.

هر منطقه یا Region از بازی، لیگ حرفه ای خود را دارد و تمامی این ها تماما توسط شرکت Riot به همراه واریز حقوق سالیانه بازیکنان، اداره و پیش برده می شوند. در اروپا و آمریکا سری مسابقات قهرمانی جهان LCS برگذار می شود. این دوره شامل 2 دوره تورنومنت Split که هر کدام 9 هفته به طول می انجامد. طی این 9 هفته تیم ها چندین بار با یکدیگر در استودیو شرکت Riot در برلین آلمان به بازی می پردازند که 6 تیم برتر به دور مسابقات حذفی راه می یابند تا برنده جایگاه بهترین تیم در منطقه خود شوند. این مراسم انتخابی معمولا در یکی از استادیوم های عمده و اصلی واقع در ایالات متحده و اروپا در یکی از فینال های برگذار می گردد. در جاهای دیگر دنیا، مسابقات قهرمانی کره LCK و لیگ حرفه ای League of Legends یا همان LPL که رویداد های رسمی برای کره و چین هستند. هر 2 این رویدادها فرمت های متفاوتی در برگذاری دارند که در طول های زمانی متفاوت ولی با فرمت محدود BO3 که LCS در حال آزمایش و اجرای فرمت های برد تکی و BO3 می باشد. و هر 2 رویداد با یک دوره حذفی برای تعیین بهترین تیم به پایان می رسند. 3 تیم برتر از هر منطقه که در بالا ذکر شده اند، به علاوه 4 تیم از مناطق کوچک تر مانند ترکیه و تایوان برزیل و هنگ کنگ، به رویداد مسابقات LCS راه می یابند. این سری مسابقات خارق العاده برای تمام ماه اکتبر یک منطقه را برای برگذاری مسابقات انتخاب و بازی های LOL را به جا های متفاوت دنیا منتقل می کند. در پایان این سری مسابقات 1 ماهه 2 تیم برتر با یکدیگر رو برو می شوند تا عنوان قهرمان جهان را از آن خود بکنند. این همان جایگاهی است که بازیکنان با استفاده از مهارتشان به عنوان تیم و یا شخص، خودشان را به جامعه حرفه ای اثبات می کنند. هر بازیکن در مسابقات جهانی برگذار شده در سال های گذشته شرکت داشته است و به نمایش مهارت در مناطق متفاوت بازی می پردازند.

آمار کسب درآمد بازیکن ها بر اساس امار سایت Esportearnings تهیه شده است، اما این لیست پردرآمدترین های این بازی محسوب نمی شود. این اعداد صرفا جهت اطلاع شما خوانندگان عزیز تهیه شده است و آمار بهترین بازیکنان این بازی و درامد آنها اعم از :

Lee “Faker” Sang-Hyeok (SK Telecom T1 – LCK)

درآمد کل : 554.086.98 دلار

در حال حاضر Faker نزدیک ترین نام به لقب بهترین بازیکن دنیا در این بازی می باشد. او یک شخصیت  معروف در کشور کره محسوب می شود. حریفان قدر این بازیکن، به او لقب پادشاه شیطانی نامیرا داده اند، زیرا مهرات های مکانیکی این بازیکن در بازی عملا منحصر به فرد بوده و هیچ همتایی ندارد. او بازی League of Legends را در سال 2013 شروع کرده است، درست زمانی که او در سن 17 سالگی قرار داشت و از مسابقات Ranking این بازی برچیده شد. تیم او یعنی SK Telecom T1 درواقع بر مبنا و حول حضور این بازیکن تشکیل شد و از آن به بعد این بازیکن به یک نیروی تاثیر گذار در به دست آوردن امتیازات در صحنه های رقابتی تبدیل شد. این تیم در سال های 2013 و 2015 دو عنوان قهرمانی را از آن خود کرد درست در همین زمان آمار Ranking مسابقات عادی فصلی این تیم چندان خوب ظاهر نشده است.

در حالی که افراد تیم حول Faker تغییر کرده اند، Faker نقطه اصلی و مرکزی این تیم SK Telecom T1 حساب می شود. طی فصل سال 2015، او نقش خود در لاین وسط را با Easyhoon که یکی از بازیکنان خارق العاده و قدرتمند که حاصل تلفیق به اجبار هر دو تیم SKT می باشد به اشتراک گذاشت. حین این اتفاق غیر منتظره و بی سابقه و راه یافتن تیم به مسابقات قهرمانی جهان، کسی اطلاع درستی از اینکه این تیم تازه تلفیق شده در جایگاه جهانی چگونه عمل می کند نداشت. طبق گفته مربیان تیم SKT ،

“وارد کردن Easyhoon به مسابقات جهانی، تنها برای زیر نظر داشتن غرور Faker بوده است.”

باعث این شد که خود را برای بدست آوردن جایگاه خود در بازی های محوری و اساسی در حالی که دنیا شاهد کارهای او است، به جلو هل بدهد.” نهایتا این مسئله باعث برخی مشکلات در تیم شد و Easyhoon بعد از مسابقات جهانی تیم به خاطر احساس این مسئله که زیر سایه Faker در حال رشد است تیم را ترک کرد.

Easyhoon:” با اختیاراتی که دارم، من قطعا از زیر بار سایه Faker بیرون می روم.”

دیدگاهتان را بنویسید