در Patch 7.11 فاز Ban  برای تمام مدل های Summoner’s Rift  به ازای هر تیم 5 Ban خواهد شد. این قابلیت جدید در تمام Region ها قرار خواهد گرفت. به منظور آماده سازی، تعداد Champion های مورد نیاز برای ورود به بازی های Ranked از 16 به 20 افزایش خواهد یافت.

کمپانی Riot همانطور که اعلام کرده بود، این روش Ban جدید بسیار متفاوت تر از بازی های حرفه ای در Esports است. بعضی از تغییرات ایجاد شده در مورد عملکرد سیستم در زیر آمده است.

نحوه Ban ها وانتخاب کاراکترها :

روش انتخاب Champion ها هیچ تغییری نداشته و مانند گذشته بازیکنان باید Role مورد نظرشان را قبل از انتخاب نهایی نمایش دهند.

سیستم Ban جدید نیز از این روش پیروی می کند. بزرگترین تغییر این است که هر بازیکن می تواند یک Champion را Ban کند. تمام Player ها پشت سر هم Ban ها را انجام میدهند، با توجه به این که نمی توانید Ban های تیم رقیب را ببینید. Ban های پیشنهادی تیم در کنار عکس خودشان نمایش داده می شود، و زمانی که انتخاب ها نهایی شد به بالای صفحه منتقل خواهند شد.  در Patch های قبلی Indicator یا همان نمایانگر ها را به بازی اضافه شد تا شما به آسانی Pick ها و Ban های تیم خودتان را تشخیص دهید.

بعد از اینکه هر 2 تیم انتخاب هایشان را نهایی کردند، Ban هایشان برای یکدیگر نمایش داده می شود (Ban های 2 تیم ممکن است با یکدیگر تشابه داشته باشند)، ولی مرحله Pick روال عادی خودش را خواهد داشت.

 

طراحی

یکی از اهداف این پج برای Ban همزمان 10 Champion، دادن کنترل بیشتر به بازیکنان در Champion Select است.Riot می خواهداطمینان حاصل کند که تمام بازیکنان در هر قسمت از Champ Select بتوانند شانس این را داشته باشند که یک  champion را Ban کنند و بازی برابری در لاین داشته باشند. در سیستم انتخاب و Ban حال حاضر، به عنوان مثال بازیکنان تیم آبی که Pick دوم هستند، یا قابلیت Ban ندارند و یا به اجبار باید یک Pick انجام دهند. این به این معنی است که شانس برداشتن یک Champion قدرتمند و یا Counter Pick عادلانه تر است. دادن این شانس که هر بازیکن بتواند یک Ban داشته باشد، به بهبود بخشیدن این وضعیت کمک فراوانی می کند.

برای اولین بار هر بازیکن می تواند، یک Counter را از لاین خود حذف کند. اگر شما یک Mage ساپورت هستید که توانایی فرار خوبی ندارید، مانند Morgana، با Ban کردن Blitzcrank میتوانید بازی ایمن تری داشته باشید و یا حتی اگر Tryndamere باشید بدون نیاز درخواست از هم تیمی خود،می توانید Teemo را حذف کنید. سیستم جدید Ban باعث میشود در Champ Select زمان کمتری بسته به بازی از 30 ثانیه الی 2 دقیقه تلف شود.

برای چه ما فرمت Esports را برای مدل های بازی Solo و Flex تعبیه نمی کنیم؟ زیرا نیاز های یک تیم سازماندهی شده نسبت به نیازهای یک بازیکن معمولی که توسط خود سیستم مسابقه درون بازی قرار گرفته، متفاوت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید