PSG.LGD عنوان قهرمانی MDL Changsha Major را کسب کرد. آن ها آخرین تیم چینی در تورنمنت بودند که موفق شدند از بخش بازنده ها جان سالم بدر ببرند و با قهرمانی در این رویداد، 750 امتیاز و 400,000 دلار جایزه بدست بیاورند.

مرحله اصلی این رویداد برای تیم های میزبان، با سختی های خاص خودش همراه بود. چهار تیم چینی از مجموع پنج تیم، کارشان را از بخش بازنده ها آغاز کردند، و دو تیم در همان روز اول حذف شدند. PSG.LGD تمام رقیبانش در مرحله اصلی، حتی Vici Gaming که از بخش برنده ها سقوط کرده بود را شکست داد. آن ها تنها به یک تیم باخته بودند، و آن هم VGJ.Storm بود. LGD در تمام سری های مرحله اصلی نیز پیروز بود، فقط یک بازی، از مجموع سه بازی را به TNC واگذار کرد. قهرمان های چینی، هرچه به هدف اصلی خود نزدیکتر می شدند، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کردند.

قبل کسب عنوان قهرمان یک Major دیگر، PSG.LGD دعوتنامه خود برای شرکت در TI8 را دریافت کرده بود، زیرا آن ها موفق شدند با حضور در جمع سه تیم برتر امتیازات لازم را بدست بیاورند. با نتایجی که امروز بدست آوردند، نه تنها نشان دادند که بهترین تیم چینی حال حاضر هستند، بلکه موفق شدند از تیم Liquid در جدول امتیازات سبقت بگیرند. این اولین باری است که یک تیم به غیر از VP ،Secret یا Liquid در این رتبه قرار می گیرد. تیم LGD در فینال سه Major حضور پیدا کرد و موفق شد از دو فینال با پیروزی بیرون بیاید. آن ها در عرض دو ماه 5850 امتیاز کسب کردند.

فینال بخش بازنده ها:
PSG.LGD 2 – 0 Vici Gaming

فینال بخش بازنده ها بین دو تیم چینی بود. قهرمان Major قبلی باید در بربر Vici Gaming قرار می گرفت که LGD را در مرحله گروهی شکست داده بود. Vici Gaming یک اشتباه بزرگ کرد، و اجازه داد تا در بازی اول Death Prophet را برای Somnus/Maybe انتخاب کنند. در تمام لحظات بازی می شد پشیمانی را در چهره بازیکنان VG دید.

بازی دوم بسیار کوتاهتر و تقریبا یکطرفه بود. Somnus/Maybe باری دیگر VG را درهم کوبید، ولی این بار با هیرو Queen of Pain. حتی Papariazi با هیرو Morphling هم نمی توانست سد راه LGD شود. آن ها با شکست VG، اجازه ندادند که این تیم به پنجمین فینال در فصل جاری برسد و یا حتی شاید قهرمان مسابقات شود.

فینال بخش برنده ها:
PSG.LGD 3 – 0 VGJ.Storm

به نظر می رسید که تیم آمریکایی از باخت Vici Gaming درس نگرفته بود، و در بازی اول اجازه داد تا بازهم Death Prophet را برای Somnus/Maybe انتخاب کنند. نتیجه بازی همانطور که پیش بینی می شد، تماما به نفع تیم چینی بود. Ame با هیرو Spectre بسیار زیبا بازی کرد و VGJ.Storm در این بازی هیچ شانسی نداشت. حتی Sneyking با هیرو Enigma، که روز گذشته نمایش فوق العاده را اجرا کرده بود، موفق نشد نتیجه بازی را تغییر بدهد.

بازی دوم VGJ.Storm هیروهای بهتری داشت. به طور مثال آن ها IO را اتخاب کردند که در حال حاضر از درصد برد بالایی در بازی های حرفه ای Dota2 برخوردار است. آن ها حتی موفق شدند Death Prophet را از چنگ حریف چینی در بیاورند. هرچند تمام اینها تلاش بیهوده بود. LGD اینبار Ember Spirit را برای Somnus اتخاب کرد و IO را در ثانیه از بین می برد. او زمانی که Ancient تیم آمریکایی تخریب شد، رکورد قابل توجه 24/1/22 را به همراه داشت.

VGJ.Storm که در لبه پرتگاه بود، در بازی سوم نشانه هایی از پیروزی در آن ها دیده شد. برای اولین بار در کل این سری، آن ها موفق شدند تا برتری اول بازی را در اختیار بگیرند. با هرچه قویتر شدن Resolut1on با هیرو Storm Spirit، شانس آن ها برای رسیدن به بازی چهارم بیشتر می شد. هرچند، از بعد دقیقه 30 بازی، PSG.LGD درگیری های زیبایی را خلق کرد و موفق شد Networth را به سمت خودش بکشاند. حتی یکبار هم موفق شدند Storm Spirit را بعد از Buyback بکشند و تیر آخر را به آن ها بزنند.

جایزه MVP (با ارزشترین بازیکن) این رویداد به Somnus/Maybe رسید. با اینکه انتظار می رفت این جایزه به یکی از بازیکنان Support برسد، ولی MVP به بازیکن Midlaner تعلق گرفت. او در مجموع، سه بازی فینال اصلی را با رکورد 55/10/44 پشت سر گذاشت و در تک تک پیروزی های تیمش تاثیر بسزایی داشت.

رویدادهای فصل با ESL One Birmingham ادامه خواهد داشت. بازی های این رویداد زمانبندی شده و از ظهر چهارشنبه دوم خرداد ماه آغاز می شود. با اینکه به نظر عجیب می رسد، ولی %24 از امتیازات فصل در دو رویداد آخر قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید