روز دوم ESL One Birmingham نیز سه قربانی داشت. تیم های Liquid ،LFY و Team Spirit از دور مسابقات خارج شدند، تا جمع شش تیم حذف شده از مرحله گروهی تکمیل شود.

روز دوم ESL One Birmingham با بازی های Bo3 تعیین کننده و سپس بازی های Bo1 برای صدرنشینی آغاز شد. مرحله گروهی در مجموع دو روز، شش قربانی به همراه داشت. در بین این شش تیم نام تیم های بزرگی مانند Evil Geniuses ،Vici Gaming ، Liquid و Newbee به چشم می خورد.

بازی های تعیین کننده:

در اوایل روز، بازی تعیین کننده بین تیم های Fnatic و Team Spirit انجام شد. هر دو تیم تمام سعیشان را می کردند تا از حذف شدن جان سالم بدر ببرند. در این سری، Abed تمام تلاشش را کرد تا بتواند برای EthernalEnvy وقت بیشتری بخرد تا بتواند بازی را تمام کند. در نهایت Fnatic موفق شد با نتیجه 2:1 از سد تیم روسی بگذرد.

بازی تعیین کننده در گروه B بسیار جذاب و در عین حال عجیب بود. Pain Gaming موفق شده بود تا در بازی Bo1 روز اول، Liquid را شکست بدهد. به نظر می رسید که تیم برزیلی از شکست های چند سال اخیرش در برابر Liquid خسته شده، و می خواهد خودی نشان بدهد. پس از نمایش فوق العاده Miracle با هیرو Invoker و پیروزی تیم Liquid در بازی اول، Pain Gaming موفق شد بازی دوم را در اختیار بگیرد و کار را به بازی سوم بکشاند. در بازی سوم Liquid به نسبت بازی را کنترل می کرد، ولی یک درگیری اشتباه در Roshan، و همکاری Underlord ،Clockwert و Disruptor، باعث شد تا Liquid کل بازی را از دست بدهد.

در جو بسیار قوی روز دوم ESL One Birmingham هنوز هم بازی های زیبایی در انتظار تماشاچیان بود. Mineski موفق شد بلیط خروج چینی ها را از مسابقات امضا کند. در بازی اول، دزد معروف Aegis یعنی Ah-fu باز هم موفق شد این کار را انجام بدهد و بینندگان را به وجد بیاورد. او سعی داشت همین کار را در بازی دوم نیز انجام بدهد، ولی Mushi با حرکتی زیرکانه موفق شد Aegis را بردارد و Ah-fu را بکشد. بدین ترتیب تمامی امیدهای LFY نابود شد.

بازی های تعیین کننده برای جایگاه اول:

Virtus Pro هنوز هم یکه تاز مسابقات است و نشان می دهد که بی دلیل در صدر جدول این فصل قرار نگرفته است. آن ها موفق شدند OG را در 25 دقیقه و با نتیجه 30:3 شکست بدهند. اما این پیروزی خرس های روسی را ارضا نکرده بود. آن ها در بازی بعدی به مصاف Optic Gaming رفتند، و موفق شدند “دیوار سبز” نیز در 28 دقیقه و با نتیجه 33:7 شکست بدهند. Virtus Pro بدون شکست به نیمه نهایی مرحله پلی آف راه پیدا کرد.

بازی نهایی باید بین تیم های Optic Gaming و OG برگزار می شد. Optic از تمام توانش استفاده کرد تا بتواند حریف اروپایی اش را شکست بدهد. آمریکایی ها با انتخاب هیرو Night Stalker به عنوان Carry برای Pajkatt، موفق شدند کنترل بازی را در اختیار بگیرند. OG چند باری موقعیت سازی کرد تا بازی را پس بگیرد، ولی Optic ثابت کرد که در حال حاضر تیم بهتری است، و موفق شد دومین جایگاه در نیمه نهایی پلی آف را از آن خود کند. OG نیز کارش را از یک چهارم نهایی شروع خواهد کرد.

پلی آف

  • بازی های پلی آف در بین روزهای 25 تا 27 می (4 تا 6 خرداد) در شهر بیرمنگهام و در برابر تماشاچیان برگزار می شود
  • بازی های تک حذفی
  • تمامی بازی ها Bo3
  • بازی فینال Bo5
  • بازی تعیین کننده تیم های سوم و چهارم مسابقات، در روز فینال و قبل از فینال اصلی برگزار می شود

دیدگاهتان را بنویسید