Valve تغییرات جدیدی را برای فصل آینده اعلام کرد

از آنجایی که آخرین رویداد فصل 2018-2017 در حال انجام شدن است، Valve تغییرات جدیدی را برای فصل آینده اعلام کرد و این تغییرات بسیار جدی و مهم به حساب میایند.

سال گذشته Valve سبک جدیدی از برگذاری مسابقات را در ماه جولای، تقریبا یک ماه قبل از TI7 معرفی کرد. با جلو بردن مسابقات با این سبک، مسیر مشخص، قانونمند و جالبی را به سوی The International شاهد بودیم.

با این حال، در فصل جاری هرج و مرج زیادی وجود داشت تیم ها برای تمرین و آماده شدن برای رقابت ها، با سیستم نقل و انتقالات مشکل داشتند. با اینکه همه چیز درست و قانونی بود ولی باز هم اکثر بازیکنان و عضوهای جامعه Dota2 خواستار تغییرات جدی در این سبک برگزاری شدند.

با اینکه فصل جاری هنوز تمام نشده است، Valve تغییرات جدیدی را برای فصل آینده اعلام کرد و به نظر می رسد که اولین رویداد فصل آینده، در پانزدهم سپتامبر درست چند هفته بعد از برگزاری TI8 آغاز می شود.

ترکیب تیم ها و امتیازات

در فصل آینده تیم ها و بازیکنان انعطاف پذیری بیشتری برای پیدا کردن شخصیت و سبک بازی خود در مسیر رسیدن به عنوان قهرمانی TI را در اختیار دارند. از این جهت، بازیکنان و تیم ها در فصل 2019-2018 کمتر با مشکل نقل و انتقالات رو به رو هستند و دیگر از رویدادهای مختلف کنار گذاشته نمی شوند.

در سیستم جدید، امتیاز برای رسیدن به The International به جای بازیکنان، به تیم های طعلق می گیرد. تیم ها هنوز هم باید برای شرکت در مسابقات 5 نفر اصلی خود را ثبت نام کنند، ولی می توانند در جریان فصل بازیکنانشان را تغییر بدهند. هر بازیکنی که از تیمی جدا می شود %20 امتیاز از این تیم کم می شود ولی بازیکنان با اضافه شدن به تیم جدید، امتیازی را به آن ها اضافه نخواهند کرد.

اگر تیم با بازیکنی به غیر از 5 بازیکن اصلی در رویدادی شرکت کند، %40 کمتر امتیاز به آن ها اضافه می شود. مسئول ترکیب هر تیم می تواند بازیکنان را از تیم خارج یا به ترکیب آن اضافه کند. همه تیم ها در مرحله مقدماتی Minor و Major ها باید حداقل 4 بازیکن از جمع 5 بازیکن اصلی را داشته باشند. از زمانی که مقدماتی TI شروع شد و تیم های مورد نظر دعوت شدند، هیچ تیم دیگر نمی تواند تغییری در ترکیبش بدهد و باید تا پایان این مرحله صبر کند.

تیم هایی که می خواهند در فصل 2019-2018 شرکت کنند، باید بعد از مشخص نتیجه TI8 ثبت نام انجام بدهند. اگر تیمی واجد شرایط دعوت شدن به اولین رویداد بود، باید 15ام سپتامبر در سر ساعت معین ثبت نام به عمل بیاورد.

از آنجایی که ثبت نام فقط یک بار در ماه سپتامبر صورت می گیرد و یا شاید هم برای هر رویداد Minor و Major جداگانه، واضح است که تیم ها دیگر با سختگیری های گذشته برای نقل و انتقالات مواجه نمی شوند.

در فصل گذشته Navi با اضافه کردن Lil از تیم Virtus Pro، موفق شد چندین پله در جدول امتیازات صعود کند. ولی با سیستم جدید، سازمان های مختلف دیگر نمی توانند با پرداخت های بالا، بازیکنان درجه یک را به تیمشان بیاورند، تا از امتیاز آن ها نیز بهره ببرند.

مالکیبت تیم ها و دعوتنامه ها

سازمان ها یا بازیکنانی که مالک چند تیم مختلف هستند باید در جریان باشند که بر اساس امتیازات بدست آمده، فقط یکی از تیم هایشان واجد شرایط شرکت در TI می شود. همه تیم ها می توانند در Minor و Major هایی که در مسیر TI قرار دارد شرکت کنند، ولی پس از مشخص شدند یک تیم از سازمان، تیم های دیگر سازمان باید کارشان را از مرحله مقدماتی آغاز کنند.

این قانونی است که Valve در حال حاضر برای CS:GO عملی کرده است ولی برای اولین بار است که برای Dota2 مطرح می شود. این تضاد برای بهتر انجام شدن رقابت ها مورد نیاز است.

به نظر می رسد که تیم های چینی بیش از بقیه تحت تاثیر این قانون قرار می گیرند. جالب است که بدانیم سازمان هایی مانند IG ،LGD و Vici Gaming که چند تیم مختلف دارند، چگونه می خواهند با این قانون جدید دست و پنجه نرم کنند.

Minor ها و Major ها

بر خلاف امسال، Minor و Major های فصل آینده به صورت جفتی برگزار می شود، به این صورت که هرکدام زمانبندی مشخص خودش را برای مرحله مقدماتی دارد، و اولین رویداد هم در ماه سپتامبر آغاز می شود. جالب است که بدانید دیگر هیچ دعوت مستقیمی برای Minor و Major ها وجود ندارد. ابتدا مرحله مقدماتی Major برگزار می شود، و سپس تیم هایی که موفق نشدند به این رویداد راه پیدا کنند، می تواند چند روز بعد در مرحله مقدماتی Minor شرکت کنند. قهرمان هر Minor یک جایگاه ویژه برایش در Major بعدی رزرو خواهد شد.

Minor ها با هشت تیم برگزار می شوند و از هر منطقه حداقل یک تیم می تواند حضور پیدا کند. Major ها نیز با شانزده تیم برگزار می شود و از هر منطقه دو تیم می توانند حضور پیدا کنند. همه تیم هایی که در Minor و Major ها بازی می کنند، امتیاز دریافت خواهند کرد. شرکت کردن در Minor را می توانیم به شکل ویزا برای Major در نظر بگیریم، و تیم ها باید برای رسیدن به آن مقام اول Minor را کسب کنند.

موضوع برجسته این بخش، این است که دیگر هیچ تیمی به رویدادهای فصل دعوت نمی شود. تمامی تیم ها حتی تیم قهرمان The International باید در مرحله مقدماتی شرکت کند و جایگاه خودش را بدست بیاورد. تنها دعوتی که در طول فصل آینده صورت می گیرد، همان قهرمان Minor است که مستقیما به Major بعدی راه پیدا می کند.

این روش تمام قضایای بحث برانگیز برای دعوت تیم ها به رویدادهای مخلف را خاتمه می دهد و امیدوار هستیم که رقابت های برابری را نسبت به گذشته شاهد باشیم.

پیشنهادات و زمانبندی فصل آینده

تمامی رویدادهای فصل 2019-2018 طراحی شده است. در حال حاضر می توانیم شاهد تمام رویدادها باشیم که مرحله اصلی اولین آن ها، در ماه نوامبر آغاز می شود. 

از 17 سپتامبر تا 21 سپتامبر (26 تا 30 شهریور) : مقدماتی Major
از 23 سپتامبر تا 26 سپتامبر (1 تا 4 مهر) : مقدماتی Minor
از 29 اکتبر تا 4 نوامبر (7 تا 13 آبان) : اصلی Minor
از 8 نوامبر تا 17 نوامبر (17 تا 28 آبان) : اصلی Major

از 26 نوامبر تا 30 نوامبر (5 تا 9 آذر) : مقدماتی Major
از 1 دسامبر تا 4 دسامبر (01 تا 13 آذر) : مقدماتی Minor
از 7 ژانویه تا 13 ژانویه (17 تا 23 دی) : اصلی Minor
از 17 ژانویه تا 27 ژانویه (27 دی تا 7 بهمن) : اصلی Major

از 1 فبریه تا 5 فبریه (12 تا 16 بهمن) : مقدماتی Major
از 7 فبریه تا 10 فبریه (18 تا 21 بهمن) : مقدماتی Minor
از 4 مارچ تا 10 مارچ (13 تا 19 اسفند) : اصلی Minor
از 14 مارچ تا 24 مارچ (23 اسفند تا 4 فروردین) : اصلی Major

از 28 مارچ تا 1 آپریل (8 تا 12 فروردین) : مقدماتی Major
از 3 آپریل تا 6 آپریل (14 تا 17 فروردین) : مقدماتی Minor
از 22 آپریل تا 28 آپریل (2 تا 8 اردیبهشت) : اصلی Minor
از 2 می تا 12 می (12 تا 22 اردیبهشت) : اصلی Major

از 15 می تا 19 می (25 تا 29 اردیبهشت) : مقدماتی Major
از 21 می تا 24 می (30 اردیبهشت تا 3 خرداد) : مقدمانی Minor
از 10 ژون تا 16 ژون (20 تا 26 خرداد) : اصلی Minor
از 20 ژون تا 30 ژون (30 خرداد تا 9 تیر) : اصلی Major

به جای 22 رویداد، حالا با کمتر از نصف آن ها رو به رو هستیم و در عوض به غیر از اینکه رویدادهای جذابتری را پیش رو داریم، از زیر بار سنگین زمانبندی آن ها نیز بیرون خواهیم آمد. یکی از مواردی که از این قضیه ضربه می خورد تورنمنت های آنلاین و یا رویدادهای بدون امتیاز است. ولی امید است که این موضوع آن ها را نیز احیا کند.

دیدگاهتان را بنویسید