liquid Gh

تیم Gosugamers بعد از اتمام بخش گروهی مسابقات The International 2017 مصاحبه ای را با بازیکن پست 4 تیم Liquid انجام داده است که در ادامه می توانید ترجمه آن را مشاهده کنید.

تبریک به خاطر برتری در گروه، چه تجربه ای از این بخش کسب کرده اید؟

بخش گروهی برای ما خوب پیش رفت، بیشترش. به جز بازیهایی که ما نتونستیم بهترین بازی خودمون رو انجام بدیم. ولی به طور کلی همونطور که می تونید در نتایج ببینید، وضعیت خوبی داشتیم.

 

بله، همینطوره! آیا تیم liquid به خاطر محبوبیت و انتظاری که طرفداران از آنها برای قهرمانی در The International 2017 دارند، تحت فشار و استرس خاصی است؟

نه، ما اینطوری به موضوع نگاه نمی کنیم و بیشتر بر روی بازی خودمون تمرکز کردیم. اگر چه مردم مارو محبوب تصور کنن یا نه، ما تمرکزمون رو بر روی بردن بازی صرف می کنیم.

 

تیم Liquid در گروه خودش اول شد و به خاطر قوانین مسابقات حق انتخاب تیم حریف خودش رو داشت، و شما از بین VP و IG تیم IG رو انتخاب کردید، دلیل خاصی وجود داره؟

خوب، دلیل اصلی اینه که ما با تیم Virtus Pro تمرینات زیادی رو انجام دادیم و هر دو تیم می دونیم که دیگری چطور بازی میکنه، به همین دلیل می خواستیم از این رو در رو شدن جلوگیری کنیم و از این فرصت استفاده کردیم.

 

اگر یک سال پیش کسی به تو می گفت که ممکنه در بزرگترین مسابقات الکترونیک جهان با جایزه ای بیش از 20 میلیون دلار باشی، باور می کردی؟ تو یه تحول سریع رو در زندگی گیمینگ خودت تجربه کردی و اینروزها بازی ساز یکی از مهمترین تیمهای جهان هستی.

*خندیدن* خیلی جواب سختیه. مطمئن نیستم. سال پیش اینجا نبودم و امسال هستم، فقط از این موضوع خوشحالم.

 

چطور تیم Liquid تونست در اون وضعیت وخیمی که به دنبال یک بازی ساز بود تورو پیدا کنه؟ (با توجه به اینکه تو بازیکن معروفی بین حرفه ایها نبودی)

بهتره این سوال رو از Kuroky بپرسین. تیم Liquid نیازمند یک Support بود. من یکی از بازیکنان بالای جدول MMR بودم و کسی منو برای تیمش انتخاب نمی کرد؛ تیم Liquid این ریسک رو کرد.

 

عجب ریسکی بود! یکم در مورد تیم قبلیت E-Lab صحبت کنیم، سازمانی که به عنوان اولین اسپانسر حرفه ای تیم Dota 2 در خاورمیانه شناخته می شه. آیا اونها نقش عمده ای در پیشرفت تو داشتن؟

در تیم E-Lab من ارتباط بهتری رو با بازیکنان تیم داشتم، تا با مدیران سازمان. هم تیمهای من انگیزه خوبی به من دادن تا به مراحل بالاتر راه پیدا کنم، بیشتر از مسئولین سازمان و این مهمترین عامل بود.

 

چطور با Dota2 آشنا شدی؟ کسی بازی رو بهت معرفی کرد؟

وقتی ده سالم بود، عادت داشتم برم گیم نت و با دوستام Counter Strike و Warcraft III بازی کنم. همون موقع Dota2 رو هم بازی کردم.

 

و کی متوجه شدی که می تونی بازیکن حرفه ای باشی؟

من متوجه نشدم… خودش اتفاق افتاد!

 

وضعیت گیمینگ در کشور لبنان چطوریه؟

لبنان بازیکنان زیادی در رشته های CS:GO، Dota2، LoL و Hearthstone داره. گیمینگ در حال پیشرفته. مشکل اصلی اینترنته و چون قیمتش زیاده بازیکنا باید به گیم نتها برن که این موضوع هزینه زیادی رو در بر داره.

 

آیا اونجا مشکل اسپانسر دارن؟ پولی برای گیمینگ نیست؟

بله، در حال حاضر موضوع اصلیه.

 

اینکه توی یک تیم برتر خودتو جا بدی کار سختی بود؟ یا اینکه تونستی به راحتی این کارو بکنی؟

راحت بود. تمام هم تیمیهای من قبل از بودن من در این عرصه، بازیکن حرفه ای بودن و کار رو برای من راحت کردن.

 

خوشحالم از شنیدنش! همیشه خوبه که افرادی رو کنارت داشته باشی که کمکت کنن. حرف سازگاری شد، تیم Liquid جزو معدود تیمهاییه که بعد از انتشار نسخه 7.0 تونسته مسابقات مختلفی رو در نسخه های متفاوت برنده بشه. خیلی از تیمها نتونستن چنین کاری رو به این راحتیها انجام بدن، راز تیم Liquid چیه؟

خیلی سادست. ما فقط به مربیانمون گوش میدیم. اونا همه چیو می دونن و اطلاعات مهمی رو به ما میدن. ما فقط از اون اطلاعات استفاده درستی می کنیم.

 

آیا داشتن مربی خیلی مهمه؟ باید همه تیمهای برتر مربی داشته باشن؟

داشتن مربی تغییر خیلی مهمیه. داشتن یه دونه مربی تقریبا الزامیه.

 

بریم سراغ پستت (Role)، همیشه Support رو ترجیح می دادی؟

بله، من همیشه Support بازی کردم، حتی در تیم قدیمیم و تغییری درش ایجاد نشده. ولی بعضی وقتها در بازیهای عمومی، پستهای دیگرو بازی کنم.

 

ناگا؟ (Naga Siren) *مصاحبه گر و Gh هر دو می خندند*

آره Naga Siren رو دوست دارم.

 

در متا (Meta) فعلی، در مسیری که Draft میشه، پست 4 از اهمیت بالایی برخورداره و بیشتر تیمها کاراکترهای مربوط به این پست رو در اولین مرحله Ban/Pick، به حذف یا انتخاب اونها می پردازن، به نظرت این پست در حال حاضر مهمترین پست در بازیست، در کنار پست Mid ؟

من اینطوری بهش نگاه نمی کنم، به نظرم تمام پستها مهم هستن. این ترجیح اون تیمیه که در حال بازی است و اینکه چه کاراکتری رو انتخاب کنه و از بازی کردن در مقابل کدوم یکی صرف نظر کنه.

 

نظرت در مورد نسخه 7.06 چیه؟ این نسخه سرعت بازی رو نسبت به نسخه های قبلی بالا برده، راضی هستی؟

هر نسخه یک چیزی برای دوست داشتن داره. این نسخه برای من خاصه، چون ما به عنوان تیم فهمیدیم که چه کاری باید انجام بدیم و هدفمون توی بازی چیه.

 

حرفی درش نیست. قطعا اینطوریه! حرف آخری داری؟

ممنونم از طرفدارام و طرفدارای تیم Liquid که مارو پشتیبانی می کنن. مرسی بچه ها!

 

به نظر شما Gh در حال حاضر بهترین در پست خودشه؟

دیدگاهتان را بنویسید