The Interantional 2017

بالاخره انتظارها به پایان رسید و مرحله نهایی مسابقات The International 2017 شروع شد.

بعد از اتمام مرحله اول مسابقات (بخش گروهی) و صدر نشینی دو تیم Liquid و LFY این دو تیم بایستی طبق قوانین مسابقات تیم حریف خود را از بین تیمهای سوم و چهارم گروه مقابل انتخاب می کردند. تیم Liquid با انتخاب تیم چینی IG و از طرف دیگر LFY با انتخاب TNC جدول مرحله بعد را شکل دادند.

newbee

اولین بازی روز اول بین دو تیم Liquid و IG بود که به نظر می رسید تیم Liquid با انتخاب این تیم بازی نسبتا راحتی را پیش رو دارد و با اعتماد به نفسی که در انتخاب این تیم صرف کرده است به راحتی به مرحله بعدی راه می یابد. ولی برخلاف انتظارها این اژدهای سرکش برای یک نبرد کاملا خونین آماده و راهی میدان شده بود.

بازی اول با اینکه تیم Liquid کاراکترهای مورد علاقه خود مانند Invoker و Tusk را کشیده بود ولی همانطور که اشاره کردیم تیم IG با آمادگی کامل وارد میدان شده بود و این امر از Draft تا پایان بازی کاملا مشهود بود. با اینکه تیم Liquid توانست بازی دوم خود را با داشتن پستهای 4 و 5 مانند Keeper of the light و Ancient Apparition و بازی شگفت انگیز Gh از آن خود کند، ولی در بازی سوم با اشتباهات تیمی و فردی که این تیم محبوب انجام داد، اولین روز خود در مرحله اصلی مسابقات TI7 را با تلخی به پایان رساند و راهی مرحله Lower Bracket (بازنده ها) شد.

 

بعد از باخت 2-1 تیم Liquid در مقابل IG بازیها در مرحله دوم ادامه پیدا کرد و اینبار نوبت به نابغه ها بود تا در مقابل Newbee بازی کنند. دو تیمی که هر دو قهرمانی جهان را در سالهای 2014 و 2015 از آن خود کرده اند و بایستی برای بقا در بخش برنده ها (Upper Bracket) دست و پنجه نرم کنند.

newbee

 

بازی اول تیم EG برتریهای نسبتا معقولی را بدست آورد تا زمانیکه بازی به مرحله درگیریهای تیمی رسید و نابغه ها بایستی از Combo خود استفاده می کردند تا دشمن را از پای در آوردند، ولی..، اتفاقات عجیبی در بازی رخ داد و بازیکنان EG اشتباهاتی انجام دادند که جبران ناپذیر بود و با اینکه در مراحلی از بازی به نظر می رسید که احتمال بازگشت به بازی را دارند و با استفاده از Torrent+Arrow توانستند Sccc را برای مدت 70 ثانیه از بازی حذف کنند، اما تیم Newbee توانست یک درگیری 4 به 5 را از آن خود کند و امید تیم EG را به بازی دوم محول کند.

بازی دوم با Draft متفاوتی نسبت به بازی اول شروع شد و Universe با کاراکتر Enigma توانست در دقایق آغازین بازی نکته قوت تیم خود باشد، اما چیزی نگذشت که با فراموش کردن آیتم Avatar خود و درگیری که برای کشتن Qop شروع شد بازی مسیر جدیدی به خود گرفت و Newbee توانست بار دیگر بازی را از آن خود کند و با اینکه بعد از درگیری که برای زدن Baraks سوم تیم EG تمامی بازیکنان تیم Newbee در انتخابی لحظه ای تمامی Buy back های خود را استفاده کردند، با بازی زیبایی که Kaka انجام داد و توسط Aghanim’s Sceptre خود جان kpii را نجات داد، تیم EG شکست خود را پذیرفت و با نتیجه 2-0 به Lower Bracket سقوط کرد.

 

بازیهای روز اول در بخش Upper در همینجا به پایان رسید و نوبت به بازنده ها بود تا سرنوشت خود را تعیین کنند. اولین بازی مربوط به تیم محبوب Secret بود که بایستی در مقابل Execration قرار می گرفت.

 

puppey

اینبار Puppey تصمیمی برای بازی نمایشی نداشت و برای برد به میدان آمده بود. با در اختیار گرفتن کاراکترهای مهمی مانند Rubick برای Yapzor و Templar Assassin برای MidOne سعی کرد که بردی بی عیب و با تمام قدرت را رقم زند. البته این بازی همانطور که احتمال می رفت، یک بازی یک طرفه بود و با اینکه James و LeumiK با چرخیدن در بازی و کمک به بازیکنان خطوط دیگر سعی در بهبود بخشیدن به بازی را داشتند، نتیجه بازی به نفع تیم Secret رقم خورد.

با توجه به بازیهای امروز Team Secret بایستی در روز دوم مسابقات با Team Liquid بازی Bo3 خود را انجام دهد. بازنده بازی فردا از دو مسابقات حذف خواهد شد.

Team Secret

 

بازی بعدی در غیاب Chappie انجام شد، قربانی مشکل ویزا.

Team Empire

دومین بازی Bo1 بین دو تیم Cloud9 و Empire برگزار شد. بازی که آخرین Pick آن کاراکتر Arc Warden بود. Cloud9 با داشتن Dragon Knight و Arc Warden شروع خوبی داشت و هر دو تیم با چرخیدن در بازی اتفاقات خوبی را برای خود رقم زدند. اما با نزدیک شدن به دقیقه 60 و تلاش تیم Empire برای پایان بازی، Ethernal Envy دیواری بود که به این راحتیها جواز برد را به تیم Empire نمی داد. ولی Resolution با اینکه نتوانسته بود با تیم خود به مسابقات TI7 راه یابد و به عنوان میهمان همراه Empire بود، از تمام توان و تجربه خود استفاده کرد و با Chrono های زیبا و آیتمهایی که انتخاب کرد نتیجه بازی را به نفع روسها به پایان رساند. Reso در این بازی یک بار هم نمرد و می توان او را به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب کرد.

تیم Empire فردا با تیم EG روبه رو خواهد شد و در یک بازی Bo3 برای بقا در ادامه مسابقات دست و پنجه نرم خواهد کرد.

Team Empire TI7

 

رویای سبز…

OG Dota2 Team

تیم OG بعد از سقوط خود به Lower Bracket یکی از راحتترین بازیهای دور اول بازنده ها را پیش رو داشت. بازی که با Draft پر از تنش همراه بود و تیم Infamus سعی داشت جواب خوبی برای درگیریها پیدا کند، ولی تجربه و هماهنگی چهار دوره قهرمانی تیم OG کار دست این تیم داد و با تمام تلاشی که Queenteka و Matthew برای بازگشت به بازی انجام دادند، ثمری نداشت و سفر این تیم نیز در روز اول مسابقات به پایان رسید.

OG vs Infamus

 

آخرین بازی از اولین روز مهمترین مسابقات الکترونیک جهان بین دو تیم DC و IG.V برگزار شد. نبرد شرق و غرب برای حضور در دور بعدی مسابقات که جزو بازیهای مهم روز اول بود.

 

Digital Chaos

بخش Draft با Ban شدن Meepo در اولین دور رخ داد و باز هم Abed از بازی کردن با این کاراکتر باز ماند. این بازی از جهات مختلفی به بازی EG و Newbee نزدیک بود و شاهد Combo دو کاراکتر Naga و Mirana در بازی بودیم که توسط Dubo و Forev به نمایش در آمد. تیم DC با توجه به حساسیت بالای بازی و احتمال حذف شدن تمرکز خوبی در بازی داشت و نهایت استفاده را از منابع خود انجام داد. درگیریهای هوشمندانه و هدفهای مشخص در بازی باعث شد که این تیم با برد در این بازی بتواند یک روز دیگر در مسابقات The International حضور داشته باشد.

DC vs IG.V

 

بازیهای روز اول مسابقات The International 2017 در ساعت 09:38 به وقت تهران به پایان رسید و ادامه بازیها از ساعت 21:00 ادامه پیدا خواهد کرد. امروز بازیها بین تیمهای LFY، TNC، LGD و VP در بخش Upper Bracket و Liquid، Secret، EG و Empire در بخش Lower برگزار می شود.

خبر مهم دیگر در پایان روز اول جایزه مسابقات می باشد که با عبور از مرز 24 میلیون دلار همچنان در حال صعود می باشد و تا آخرین روز مسابقات قابل تغییر است.

The International prize pool

علاقه مندان به دیدن فضا مسابقات و بازیکنان تیمها همراه با عکس العملهای بازیکنان در بیرون از بازی می توانند با استفاده از Twitch مربوط به The International 2017 تجربه جذابتری را از بازیهای الکترونیک داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید