Elecom games

فینال رویداد الکام گیمز در رشته Dota 2 با قهرمانی تیم Vangurds به پایان رسید.

رویداد الکام گیمز که می توان آن را مهمترین در زمینه گیمینگ سال 1396 دانست، با قهرمانی تیم Vangurds در رشته Dota 2 به پایان رسید و این تیم توانست با برتری 3-1 در مقابل تیم OP مبلغ 2.000.000 تومان کسب کند.

این مسابقات که در 9 رشته تیمی و انفرادی برگزار شد بازتاب خوبی در سایتهای داخلی و خارجی به همراه داشت که با توجه به رقم پایین جوایز مسابقات، امید بر این است که با اضافه شدن حمایتهای بیشتر در زمینه برگزاری مسابقات داخلی و حذف سودجویان فعلی از لیست برگزار کنندگان مسابقات داخلی وضعیت بهتری را در سالهای آینده شاهد باشیم.

بازی اول:

بازی اول بین دو فینالیست مسابقات با انتخابهای جالبی همراه بود، از کاراکتر Venom و Combo زدن Mirana و Kunkka تا رقابت با استراتژی افسرده کننده ای مانند Oracle و Huskar در کنار دو Healer دیگر مانند Legion Commander و Necrophos. بازی شروع خوبی را برای تیم OP به همراه داشت و Re{Ali}Ty هرج و مرجی خونین را تجربه کرد. ولی با شروع درگیریهای تیمی، تیم OP مقلوب Healing تیم Vangurds شد.

VangurdsvOP game1

بازی دوم

اکتایی و Anti Mage، بله! بازی با تفاضل Kill زیادی به پایان رسید و تیم Vangurds با شروع سختی مواجه بود. First Blood زود هنگام Panda در مقابل Anti Mage و Lich در میان زمین و درگیری Monkey King با Omni Knight و Spirit Breaker که بازی در شمال نقشه را برای تیم Vangurds سخت کرده بود.

تیم OP در دقایقی از بازی فرصتی را برای تیم دشمن مهیا کرد تا به دروازه های این تیم نزدیک شوند و با درگیریهای 4 نفره فرصتی خوب را برای Anti Mage ایجاد کردند تا بتواند با یک بازی زیرکانه Baracks حریف را نابود کند و با ادامه دادن به این نوع درگیریها و حتی با وجود Divine Rapier در بین آیتمهای Monkey King این بازی به نفع تیم OP به پایان رسید.

game2 vangurdss

بازی سوم

باز هم Venom را برای تیم OP و Necrophos را در لیست کاراکترهای Vangurds شاهد بودیم و بازی  با آرامشی نسبی پیش می رفت تا اینکه Blood Seeker تصمیم به تغییر منطقه بازی گرفت و به سمت راست بازی اضافه شد و این درگیری با برتری نسبی تیم OP همراه بود. البته با بالا رفتن زمان بازی و فشاری که تیم Vangurds به خطوط حریف وارد می کرد تیم OP را مجاب به شرکت در درگیریهای ناخواسته بیشتری کرد و با اضافه شدن Blink Dagger به آیتمهای امیر محبوبی (Earth Shaker) شاهد بازی جذابتری بودیم.

تیم OP با توجه به High ground قویتری که برای مقابله با کاراکترهای حریف داشت توانست زمان لازم برای خرید آیتمهای بیشتر را به دست آورد، ولی با یک انتخاب عجولانه در درگیری که در جنگل تیم OP رخ داد، این تیم Blood Seeker خود را برای بیش از صد ثانیه از دست داد و تیم Vangurds توانست بار دیگر تیم برتر زمین باشد.

به طور قطع دو بازیکن پست چهار این بازی، یعنی Sand King و Earth Shaker ارزشمندترین بازیکنان (MVP) هر دو تیم بودند.

VangurdsvOP game3

بازی چهارم

بالاخره دو کاراکتر Venom و Necrophos از دور خارج شدند و شاهد کاراکترهای جدید بیشتری نسبت به سه بازی قبل بودیم. این بازی با Smoke تیم Vangurds و به قصد دزدین Bounty Rune و کشتن بازیکنان تیم حریف شروع شد که برتری خوبی را برای این به تیم همراه داشت.

هدف تیم Vangurds مشخص بود و تمام بازیکنان بازی از فرصتهای بدست آمده استفاده می کردند و با کنترل کردن Hunter و جلوگیری از راحت بودنش در بازی، برتری خوبی را از آن خود کردند. در این بین تاثیر Rise نیز قابل تحسین بود و با داشتن آمار 5-0-3 در همان دقایق اولیه، بازی خوبی را به نمایش گذاشت.

با اینکه تیم OP قابلیت بازگشت به بازی خوبی داشت ولی با بازی خوبی که از تیم Vangurds شاهد بودیم شانس دیدن یک RP خوب را از دست دادیم و Nature Prophet یکی از دلایل اصلی این موضوع بود. این بازی که کابوسی برای Troll بود، با برد تیم Vangurds به پایان رسید و این تیم قهرمان این دوره از مسابقات الکام گیمز شد.

VangurdsvOP game4

 

بازیها به طور کلی با وقفه های (Pause) زیادی همراه بود و در دو بازی اول وضعیت گزارش بازی از کیفیت خوبی برخوردار نبود و بعضا با لوده بازی همراه بود که امیدواریم این گونه موضوعات در دوره های بعدی برطرف شود. البته در دو بازی آخر با اضافه شدن دو گزارشگر جدید وضعیت بهتری رقم خورد و اطلاعات مناسبی در مورد بازیکنان و وضعیت بازی منعکس شد که بازی را جذابتر کرد.

علاقه مندان به دیدن بازیهای این دوره از مسابقات می توانند با مراجعه به بخش Watch مربوط به بازی Dota 2 و کلیک بر روی بخش Tournaments، از طریق بلیت رسمی داخل بازی با نام “Persian Gulf Cup Season 4” که در قسمت Professional دسته بندی شده است و توسط تیم Dota2Persian مدیریت می شود، تمامی بازیهای این دوره را دانلود و مشاهده کنند.

Dota 2 persian gulf cup season 4

 

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید