قهرمان مسابقات TI5 شاید نتواند قهرمان امسال شود ولی قطعا نمی گذارد دیگر تیم ها به این راحتی پیروز میدان شوند ولی من باور دارم این تیم از شانس های بزرگ قهرمانی است.

از شروع سال 2014 هنگامی که تیم توانست استعداد کشف شده SADBOYS را بدست آورد این تیم و این کمپانی یکی از بهترین ها در Dota2 شدند. در این سه سال و نیم بازی کردن این تیم تنها سوالی که پرسیده میشود این است که آیا EG بهترین تیم است یا یکی از بهترین ها؟

هیچ تیمی نمیتواند برنده همه تورنمنت هایی شود که شرکت میکند اما اگر تیم EG تلاشی برای این کار نکند باید تاسف خورد زیرا این تیم دارای پتانسیل بسیار بالایی برای برد است و همیشه آماده تر از قبل است.این تیم پس از اینترنشنال 2016 در 13 تورنمنت شرکت کرد و در 7 تای آنها مقام اول را بدست آورد و در بین این تورنمنت ها فقط دو بار جزو 3 تیم اول نشد.یکی ازین تورنمنت ها MDL بود که EG مقام ششم را بدست آورد. به صورتی این کاملا واضح بود که تیم EG بطور جدی بازی نمی کرد و فقط برای آنالیز و نظارت بر تیم های چینی و سبک بازی آنها بوده است و به نظر آنها موفق شدند زیرا تیم های چینی تقریبا بیشتر استراتیژی های خود را رو کردند.

سه بازیکن از پنج بازیکنی که SADBOYS را به وجود آوردند یعنی Artour ‘Arteezy’ Babaev وSahil ‘Universe’ Arora و Ludwig ‘Zai’ Wahlbergدر زیر پرچم EG در سیاتل آمریکا بازی میکنند و این جلوه ای از یک معجزه است. چرا که این تیم با ترکیب بسیارعالی ،حالتی شکل پذیر در برابر مشکلات ، استقامت و هماهنگی از این 5 بازیکن تیمی را ساخته است که در هیچ جای دنیا دیده نمیشود.

پس از TI6 هنگامی که Arteezy  دوباره به تیم برگشت و Cr1t جای PPD را به عنوان کاپیتان تیم گرفت دیگر تا به الان تغییری در تیم ایجاد نشده است  و این نشانگر این است که این تیم خود را برای TI7 آماده کرده است و من اعتقاد دارم این تیم با این ترکیب میتواند پیروز این مسابقات شود.

یکی از بازیکنانی که توجه زیادی باید به آن کرد Sumail است بازیکن پاکستانی که توسط Fear به صنعت حرفه ای Dota 2 پیوست او در مسابقات اخیر با سبک های جالبی که با هیرو های مختلف بازی کرد باعث شد که کانون توجه افراد شود مانند Earthshaker و Ancient Apparition در لاین مید.

او همچنین هیرو های قدیمی مورد علاقه اش را به خوبی در مسابقات اخیر بازی کرد هیرو هایی مانند Shadow Fiend و Storm Spirit و دیگر هیرو ها. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که مهم نیست Sumail چه هیرویی بازی میکند چیزی که مهم است این است که این بازیکن مثل همیشه با تیم هماهنگ است.

یکی از چالش هایی که این تیم را درگیر خود کرده است این که آیا EG میتواند برای دومین بار برانده مسابقات TI شود و تبدیل به پر افتخار ترین تیم تاریخ Dota 2 شود ؟

این سوالی است که زمان فقط پاسخ گوی آن است.

تیم EG به نظر من در رده بندی جزو 4 تیم اول است زیرا این تیم با سابقه بازی خوبی که در بعد از TI6 داشته میتواند حریف جدی برای تیم های قدرتمندی مانند OG و یا Liquid شود اما به هر حال به این میتوان نمره A داد زیرا واقعا مستحق این نمره است.

 

 

 

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید