سه شنبه, اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷

از همان ابتدای تاریخ در کنار تامین نیازهای اصلی، همواره یکی از نیازهای فرعی بشر فرونشاندن حس هیجان و ماجراجویی خود از طریق رقابت با همنوعانش بوده است.

سر آغاز

از همان ابتدای تاریخ در کنار تامین نیازهای اصلی، همواره یکی از نیازهای فرعی بشر فرونشاندن حس هیجان و ماجراجویی خود از طریق رقابت با همنوعانش بوده است. این خصیصه در ابتدا بسیار خونین و بدوی دنبال می‌شد؛ به این شکل که افراد تنومند در میدان‌های مبارزه  به جان یکدیگر می‌افتادند و  در نهایت تنها یکی از آنها زنده می‌ماند و به این ترتیب هم تماشاچیان سرگرم می‌شدند و هم عطش جنگجویان و میل به پیروزی به طور کامل در کارزار مبارزه تامین میشد. شاید میدان کُلُسیوم و گلادیاتورهای تا دندان مسلحش را بتوان نمادی همیشگی از این دوران تاریخی دانست. با این حال هرچه انسان‌ها در طول زمان پیش‌تر آمده و متمدن‌تر شدند، سرگرمی‌های‌شان نیز شکل دوستانه‌تری به خود گرفت و از مبارزات خونین و  وحشتناک به ورزش‌های پر تحرک و سرگرم‌کننده تبدیل شد.

دنیای مجازی

در این میان با ظهور دنیای مجازی، قضایا شکل تازه‌ای به خود گرفت و این بار بازی‌های کامپیوتری بودند که با ذات جذاب و ساختار درگیر‌کننده خود، به خوبی توانستند بار سرگرم کردن مخاطبان را به دوش بکشند و با شبیه‌سازی دنیای واقعی، خیلی زود موفق شدند جای میدان‌های مبارزه و آوردگاه‌های پرهیجانی نظیر کلسیوم در عهد عتیق را بگیرند، با این تفاوت که اینبار انسان ها در فضایی امن و با ارامش کامل به دور از تمام خطر های فیزیکی به سراغ اینگونه تفریحات می روند. به این ترتیب با پیشرفت تکنولوژی و رواج بازی‌های آنلاین چند نفره، اندک اندک پدیده‌ای به نام ورزش‌های الکترونیک (eSports) رواج یافت که بازی‌بازان حرفه‌ای و کارکشته را با کمک شبکه اینترنت و بازی‌های جذاب مبتنی بر آن، به ستارگانی در حد بازیکنان مشهور ورزش‌های واقعی تبدیل کرد.

E-Sport

هم اکنون بعد گذشت چندین سال از پیدایش این پدیده که با نام بازی‌های الکترونیک شناخته می شود، جذابیت، رقابت و شکوفایی این رشته به اوج خودش رسیده. به شکلی که ورزشگاهها برای برگزاری مسابقات League of Legend  پر از بیننده میشوند و درآمد بازیکنان Dota2  شاید بیش از درآمد بسیاری از فوتبالیستهای دنیا باشد. شاید در آینده‌ی نه‌چندان دور قهرمانان بازی FIFA  بتوانند اولین مدال المپیک خود را دریافت کنند.
Gplus.ir

گیم پلاس

تیم گیم پلاس با پشتوانه‌ی چندین سال تجربه‌ی بازی حرفه‌ای و برگزاری مسابقات آنلاین با کادری مجرب در این زمینه سعی دارد با پوشش اخبار این رشته و حمایت تیم‌ها و بازیکنان حرفه ای این رشته راه را برای بازیکنان عزیز کشورمان که طالب افتخار و عنوان در ایران و جهان هستند هموارتر کند .

تماس با ما

ایمیل جهت همکاری: job@gplus.ir
ایمیل جهت ارتباط با مدیریت: admin@gplus.ir
شماره تماس: 9151077127 (کهربایی)