معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در نشست مشترک با مسوولان فدراسیون انجمن های ورزشی و روسای انجمن های تحت پوشش ، تاکید کرد که تلاش می شود در سال آینده بخشی از مشکلات بودجه این فدراسیون پرجمعیت مرتفع شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن بازیها و ورزشهای الکترونیک به نقل از روابط عمومی فدراسیون انجمن های ورزشی روز گذشته نشست مشترک روسای انجمن های تحت پوشش فدراسیون انجمن های ورزشی، ریاست و مدیران فدراسیون و تنی چند از مدیران معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای در حضور دکتر سجادی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در ابتدای این نشست و پیش از سخنان دکتر سجادی ، رییس فدراسیون انجمن های ورزشی ضمن خوش آمدگویی و تشکر از نگاه ویژه معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به این فدراسیون پرجمعیت ، گزارشی از نحوه فعالیت 17 انجمن تحت پوشش فدراسیون ارایه داد وبا اشاره به بخشی از مشکلات انجمنها خواستار پیگیری این وزارتخانه برای رفع آن شد.
محمد علیپور در این خصوص به مشکلات و موانع موجود در برخی از انجمن ها نظیر انجمن ورزش های هوایی، جت اسکی، دراگون بوت پرداخت و خواستار آن شد تا از حرکات موازی سایر دستگاه های اجرایی جلوگیری شود و همه چیز طبق قوانین و مقررات پیش برود.
وی افزود: متاسفانه شرایط تهیه و تولید لوازم و تجهیزات ورزشی انجمن ها در داخل کشور وجود ندارد و باید آنها را از خارج از کشور خریداری کرد که به ناچار برای این منظور نیاز به حمایت وزارت ورزش و جوانان داریم.
علیپور با تاکید بر اینکه انجمن ها از طریق حامیان مالی (اسپانسرها)، تیم های ملی را به مسابقات معتبر برون مرزی اعزام می کنند، گفت : در سال 95 تاکنون 22 سفر برون مرزی انجام شده که 90 درصد این سفرها از طریق تلاش انجمن ها و با جذب حمایت های مالی بخش خصوصی (اسپانسر) صورت گرفته است . در این راستا 86 ورزشکار مرد و 73 ملی پوش خانم به مسابقات مهم آسیایی و جهانی اعزام شده اند.
رییس فدراسیون انجمن های ورزشی همچنین به برنامه ریزی انجمن ها برای برگزاری کلاسهای آموزشی بمنظور ارتقای سطح دانش و تجارب مربیان و داوران اشاره کرد و افزود: خوشبختانه فدراسیون انجمن های ورزشی در پرتو همدلی و انسجام توانسته هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان حرکت رو به جلو داشته باشد که علاوه بر تلاش بی وقفه انجمن های تحت پوشش، هیات ها و کمیته های استانی در این موفقیت نقش کلیدی داشته اند .
وی در ادامه گفت : برخی از رشته ها مثل سپک تاکرا توان کسب مدال در بازیهای آسیایی را دارند و ما در تلاش هستیم 10 رشته ای که توان حضور در المپیک و بازیهای آسیایی را دارند حمایت کنیم و امید است که نگاه مسوولان به آنها بیشتر از گذشته باشد.

در این نشست صمیمانه که در سالن جلسات فدراسیون انجمن های ورزشی برگزار شد ، دکتر نصرالله سجادی پس از شنیدن صحبت ها و اظهار نظر روسای انجمنهای فدراسیون گفت: وظیفه ما حمایت از رشته های قهرمانی است و تلاش روسای انجمن های ورزشی برای کمک به جوانان این مرزو بوم قابل تقدیر است .
وی در ادامه افزود: رشته هایی که در بخش استعدادیابی فعال هستند بیش از پیش مورد حمایت قرار می گیرند و ما می توانیم با اختصاص بودجه جداگانه آنها را حمایت کنیم ، ضمن اینکه با اختصاص 27 صدم درصد از محل در آمد دولت از دریافت مالیات بر ارزش افزوده که قرار است به بودجه وزارت ورزش تزریق شود ، می توانیم برخی از مشکلات مالی را حل کنیم.
محمد علیپور: انسجام و همدلی در فدراسیون انجمن های ورزشی حرف نخست را می زند

بر پایه این گزارش در این نشست همچنین سردار علی مویدی رئیس انجمن ورزشهای هوایی، حمید آذرپور رئیس انجمن دارت، حسن میرزاقابیک رئیس انجمن راگبی، سیروس عالمی رئیس انجمن کریکت، سهراب آزاد رئیس انجمن سپک تاکرا، مسعود خسروی سرپرست انجمن فوتوالی، محمدرضا هاشم پور رئیس انجمن اسپوکس، امیر غریبلو رئیس انجمن فوتبال رومیز، محمد کفاش یعقوبی رئیس انجمن بازیها و ورزشهای الکترونیک، رمضانعلی دولو رئیس انجمن فلوربال، بهرام کاردان رئیس انجمن بیس بال و سافت بال ، محمد کنی رئیس انجمن دراگون بوت ، علیرضا رستمی رئیس انجمن موج سواری ، سردار قدرت الله عظیمیان رئیس انجمن جهت یابی و داود سلیانچی رئیس انجمن جت اسکی توضیحاتی در خصوص عملکرد انجمن های متبوعه خود داده و راهکارهای مناسب برای بهبود روند کار ارایه کردند.
در این جلسه ، دلداه مهربان سرپرست دبیری ، اژدر شهابی نایب رئیس ، خانم نغمه ضیا بخش نایب رئیس بانوان وموسی رمضانی خزانه دار فدراسیون انجمن های ورزشی و همچنین آقایان شهرام منکرسی سرپرست دفتر نظارت و برنامه ریزی ، دکتر رامین طباطبایی مدیر کل دفتر استعدادیابی ، مهدی مبینی معاون دفتر امور مشترک فدراسیونها و باشگاههای وزارت ورزش و جوانان نیزحضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید