تاریخچه بازی کانتر استرایک

کانتر استرایک یک بازی در سبک FPS است که به‌عنوان معروف‌ترین بازی این سبک شناخته می‌شود. کانتر استرایک بازی است که تمامی گیمر ها با آن خاطره دارند. در این پست سعی در آن داریم تا تاریخچه بازی کانتر استرایک را به‌طور کامل بررسی کنیم.

بازی کانتر استرایک

بازی کانتر استرایک

Counter-Strike یک بازی معروف در سبک FPS (تیرانداز اول‌شخص) و Multiplayer (چندنفره) است. این بازی از دو گروه terrorists (تروریست‌ها) و counter-terrorists (ضد تروریست‌ها) تشکیل می‌شود که به‌اصطلاح به آن‌ها Trr و CT نیز می‌گویند. این بازی در سال 1999 با نسخه ویندوز و بانام “Counter-Strike” شروع به کارکرد. در ابتدا بازی به‌عنوان یک اصطلاح برای Half-Life توسط Minh “Gooseman” Le و Jess “Cliffe” Cliffe طراحی و منتشر شد. این بازی بانام Counter-Strike: Condition Zero، توسعه‌یافته و توسط شرکت Turtle Rock Studios و در سال 2004 منتشر شد. در همین سال نسخه دیگر کانتر استرایک بانام Counter-Strike: Source توسط شرکت Valve منتشر شد. موتور جدید بازی یعنی Source engine یک معنای تازه به دنیای کانتراسترایک داد. چهارمین قسمت از این زنجیره گیمینگ در سال 2012 بود و بانام Counter-Strike: Global Offensive توسط شرکت Vavle به جامعه گیم جهان معرفی شد. کانتر استرایک گلوبال آفنسیو در برای ویندوز، OS X،  Xbox 360 و PlayStation 3 ارائه شد. این سری از بازی‌ها در تمامی زمان‌ها بخش مهمی از ورزش‌های الکترونیک در جهان را شامل می‌شدند.

آمار بازی کانتر استرایک

گیم پلی بازی Counter-Strike

بازی در نقشه‌های مختلفی برگزار می‌شود و هدف کلی به این صورت است که تروریست‌ها به یکی از دو ساید A یا B می‌روند و بمب می‌کارند. وظیفه تیم ضد تروریست یا CT این است که نگذارند تروریست بمب بکارد و یا پس از کاشتن بمب آن را خنثی کنند. مسابقات رسمی و جهانی هم‌اکنون فقط در همین حالت یا Mode از بازی برگزار می‌شود. بازی کانتر استرایک یکی از بازی‌های محبوب و پرطرفدار است که سبک خاص و گیمر پسندی دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید