هیروی Spirit Breaker یکی از ترسناک ترین هیروهای این چند روز در بازی های معمولی است. نه فقط به دلیل اینکه چهارمین هیرو از نظر درصد برد است بلکه بیشترین درصد برد را در 5k+ MMR دارا است و این در حالی است که سومین هیرو هم از نظر انتخاب در بازی ها است.
این هیرو در نقش Roamer بسیار مفید است به دلیل داشتن سه واحد Armor و رشد Strength برابر با 2.7 که بسیار خوب است. این هیرو تاثیر بسیار بالایی در لاین دارند حتی در لاین هایی که تعداد دشمن زیاد است و در آخر بازی هم به دلیل داشتن Talent های خوب و داشتن آیتم های مورد نیاز میتواند هیروی کارآمدی باشد. اما چگونه باید با این هیرو بازی کرد که اینطور درصد برد بالایی دارد؟؟

دید بالا در بازی

هیروی Spirit Breaker یکی از بزرگترین هیروهای Strength در نقش ساپرت Roamer است ( بعضی اوقات حتی در نقش ساپرت لاین ) که پتانسیل بسیار بالایی در ابتدای بازی دارد. هر زمان که او از دید تیم خارج میشود پتانسیل کشتن یک هیرو را دارد. با اسپل های Charge Of Drakness و Nether Strike این هیرو قدرت شروع درگیری را از هر جای ممکن دارد. این هیرو همیشه با داشتن آیتم کم هم ضربه کافی را برای کشتن ساپرت های ضعیف و حتی با کمکی کم از هم تیمی هایش قادر به کشتن Core تیم حریف هم است.
افراد تیم حریف میتوانند با نگاه کردن به نقشه بازی هر زمان که Spirit Breaker روی آنها Charge Of Drakness را میزند ، آگاه شوند. بر خلاف بقیه ی هیروهای Roamer این هیرو بسیار سریع میباشد و با کاشتن Ward در رودخانه وسط بازی میتواند بسیار موثر باشد. کاشتن Ward پشت Tower های حریف در اواسط بازی هم بسیار برای این هیرو موثر است. این Ward ها به این هیرو کمک میکند راحت تر Charge Of Darkness را به حریفان بزند. برای حریفان نیاز است Ward در رودخانه وسط بازی و پشت Tier1 و در جنگل داشته باشند که هر زمان این هیرو قصد حمله را داشت آگاه شوند.


یک Disable دوربرد

با داشتن Cooldown به اندازه 12 ثانیه ، اسپل Charge Of Drakness هم برای شروع درگیری بسیار خوب است هم برای فرار کردن. با این وجود بزرگترین ضعف آن اینست که هیروی Spirit Breaker را کاملا آسیب پذیر میکند. در حالی که شما میتوانید این اسپل را کنسل کنید اما حریفان با داشتن یک دید خوب میتوانند برای هیروی Spirit Breaker دردسر ساز باشند و با آن اسپل مقابله کنند. هر اسپلی که بتواند Charge Of Darkness را غیرفعال کند هیروی Spirit Breaker را برای مدت 12 ثانیه آسیب پذیر میکند. در حالی که اسپل Nether Strike این هیرو هم به دلیل داشتن زمان زیادی برای انجام بسیار راحت غیر فعال میشود.
اما هیروی Spirit Breaker در برابر حریفانی که نمیتوانند اسپل های این هیرو را غیرفعال کنند بسیار زود رشد میکند. این هیرو حتی حریفانی که میخواهند درگیری را شروع کنند را خیلی راحت Disable میکند.

لاین استوار

این ممکن است بیهوده باشد اما داشتن یک لاین استوار و پایدار بهترین راه مقابله با هر ساپرت Roamer است. ساپرت های Roamer تخصصی تمایل به درگیری دارند تا فارم در ابتدای بازی به همین دلیل اگر لاینی پایدار بسازید این هیرو ها عملا بی استفاده میشوند و برای شما دیگر ضرری ندارند. هیروهایی مانند Earth Spirit یا Kunka یا Monkey King اگر حتی اول بازی هم موفق نباشند به دلیل داشتن اسپل های موثر در اواسط بازی هم بسیار مفید خواهند بود اما هیروی Spirit Breaker اگر ابتدای بازی تاثیر خود را نگذارد کاملا تا آخر بازی بی استفاده میشود.
لاین ها به روش های مختلفی پایدار و استوار میشوند. یکی از روش ها اینست که ترکیب انتخابهایتان یا همان پیک هایتان درست و دقیق باشد ، انتخاب هیروهایی با قابلیت دفاعی یا داشتن اسپل های درمانی و یا داشتن اسپل هایی که به فرار کردن کمک میکند. این بسیار مهم است که چگونه با این هیرو ها بازی کنید. دو هیرو در لاین ، لاین را ایمن میکند و هر لاینی که یک هیرو در آن باشد زمینه را برای Charge Of Darkness آماده میکند. نگه داشتن Unit ها در نزدیکی Tower خودی فضای امنی را میسازد که هیرو Spirit Breaker ضربه ای نمیتواند بزند. ساپرت هایی که میتوانند Charge Of Darkness را غیر فعال کنند یا اسپل های درمانی دارند نیاز است از همان ابتدای بازی آیتم Tele Port را داشته باشند و در مواقع نیاز به کمک هم تیمی هایشان بیایند. اگر ابتدای بازی نگذارید هیروی Spirit Breaker کاری انجام دهد این هیرو بسیار ضعیف میشود.
در بازی گروهی TI7 بین تیم های EG و Secret ، تیم EG با انتخاب Batrider به عنوان ساپرت و انتخاب Enigma به عنوان Offlane در برابر تیم Secret که هیروی Spirit Breaker را داشت بسیار خوب عمل کرد زیرا هیروی Enigma با اسپل هایی که دارد میتواند Unit ها را نزدیک Tower نگه دارد تا هیروی Spirit Breaker کار خاصی را نتواند بکند.

هیرو های مفید و کارآمد

در حالی که هیچ کس هیروی ضد یک هیروی ساپرت را انتخاب نمیکند اما شما میتوانید هیروهایی را انتخاب کنید که هم در برابر هیروی Spirit Breaker مفید باشد هم آنقدر ضعیف نباشد که این هیرو راحت او را بکشد.

Disruptor

 

این هیرو به دلیل داشتن اسپل Glimpse میتواند از حمله و فرار هیروی Spirit Breaker جلوگیری کند. هیروی Disruptor حتی زمانی که مورد حمله قرار میگیرد با استفاده از اسپل های Static Field و Static Storm میتواند هم از فرار کردن هیرو جلوگیری کند هم آن هیرو را بکشد.

Clockwerk

 

تا حدودی میتوان گفت تمامی اسپل های هیروی Clockwerk ضد هیروی Spirit Breaker است. هیروی Clockwerk با اسپل Battery Assault نمیگذارد این هیرو از اسپل هایش استفاده کند و با اسپل Cogs میتواند Spirit Breaker را به دردسر بندازد و با اسپل Rocket Flare میتواند از حمله ی این هیرو با خبر شود و در نهایت با اسپل Hookshot میتواند راحت Spirit را بکشد.

Oracle

 

این هیرو قدرت دفاعی و درمانی بالایی دارد و زمانی که یکی از هم تیمی هایش مورد حمله قرار بگیرد با اسپل False Promise میتواند کمک کند. هیروی Spirit Breaker هیرویی است که باید ضربه بزند و Oracle میتواند با اسپل Fates Edict از اتک دادن آن هیرو جلوگیری کند.

Naga Siren

 

در حالت کلی هر هیروی Core که بتواند از حمله ی Spirit Breaker جان سالم به در برد هیروی خوبی است. هیروی Core خوب است که نیازی به آیتم Black King Bar یا Linken Spheres نداشته باشد زیرا هر دوی این آیتم ها ضد Spirit است. هیروی Naga به دلیل داشتن illusions و بستن آیتم Diffusal Blade میتواند راحت Spirit را بکشد.
هیروی Naga شاید ابتدای بازی هیروی ضعیفی باشد اما در آخر بازی هیروی ترسناکی میشود و هم با استفاده از اسپل های Song و Mirror Image میتواند اسپل Charge Of Darknees را جاخالی بدهد.

و در نهایت هیروی Spirit Breaker در این سبک بازی بسیار هیروی مفیدی است چون کسی ضد یک هیروی ساپرت را انتخاب نمیکند و قدرت ابتدای بازی این هیرو را هم نباید فراموش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید