در سال اخیر تعداد ارتقا ها توسط آیتم Aghanim که برای هیرو های مختلف استفاده می شود با یک روند صعودی بیشتر و بیشتر می شود. همین طور که تعداد این ارتقا ها توسط آیتم Aghanim بیشتر می شود به همین صورت دانستن چگونه کار کردن و دنبال کردن تغییرات آن ها هم سخت تر می شود برای همین ما سعی بر این داریم تا در این پست توضیحاتی را در مورد آیتم Aghanim به شما ارائه دهیم. نکته مهم در مورد این آیتم این است که استفاده از این آیتم برای برخی هیرو ها واجب و حیاتی است و برای برخی هیرو ها شاید تاثیر خاصی نداشته باشد و یا کم تاثیر باشد اما برخی از ارتقا های Aghanim ها به طور قطع هیرو را ضعیف می کند و از بازی عقب می اندازد به طوری که شاید شما با آن آیتم Aghanim حکم باخت خود را امضا کرده باشید. ما در بخش های مختلفی که برای شما آماده کرده ایم سعی بر این داریم تا که قدرت آیتم Aghanim برای هیرو های مختلف را بسنجیم و ببینیم که برای کدام هیرو Aghanim تاثیر بیشتری دارد . این آیتم که 4200 قیمت دارد از 4 آیتم دیگر به نام های Ogre club(1000) , BladeOfAlacrity (1000) ,Staff of Wizardi (1000 و Point Booster (1200 تشکیل شده است .

 


بخش اول لیست درجه بندی آیتم Aghanim Scepter برای هیروها


 

بخش چهارم :(درجه4) همیشه ضعیف و گاها بدرد بخور است


Axe , Bane , Beastmaster , Bloodseeker , Brewmaster , Bristleback , Crystal Maiden , Earthshaker , Huskar , Juggernaut , Leshrac , Lich , Lion , Warlock , Magnus , Phoenix
روی کاغذ دو هیروی Lich و Warlock با ارتقا Aghanim بسیار قدرتمند هستند اما قسمت اصلی این دو Ultimate این است که از این 2 اسپل برای متوقف کردن افراد تیم حریف در حالت Black King Bar است و دیگر برای دمیج مستقیم در اواخر بازی استفاده نمی شود . در اواخر بازی  Golem و Chain Frost تقریبا بی تاثیر می شود وقتی بدون Aghanim هم می تواند یک اسپل مانند Black Hole را متوقف کند که قطعا متوقف کردن Black Hole تاثیر گذار تر است نسبت به داشتن دو Golem . در ضمن آیتم های جایگزین بهتری بهتری برای خرید وجود دارد که هم تاثیر بیشتری داشته باشد و یا حتی ارزان تر باشد و یا اینکه به تیم هم کمک زیادی می کنند.
ارتقا Aghanim هیروی Juggernaut می تواند در اواخر بازی قدرتمند واقع شود و همینطور تبدیل به یک Carry بشود اما اگر بیشتر دقت کنیم می فهمیم که این هیرو با آیتم Aghanim نمی تواند خوب Farm کند اما اگر به جای Aghanim برای مثال Manta Style بخرد می تواند بهتر فارم کند و همچنین در درگیری ها بیشتر دوام بیاورد و از شر Silence و root در درگیری ها خلاص شود به همین دلایل است که اصلا ارزشی ندارد که یک Slot از Inventory خود را به Aghanim اختصاص دهید زیرا این هیرو اگر تبدیل به کری Right – Click ( اصطلاحی است که به سری از هیرو هایی می گویند که فقط از ضربه در درگیری ها استفاده می کنند و اسپل خاصی نمیزنند. ) بسیار بهتر است تا تبدیل به هیرویی شود که فقط وابسته به Ultimate خودش است .
هیروی Leshrac همانند هیروی Necrophos است . آیتم هایی است که اکثرا برای این هیرو نسبت به Aghanim بهتر اند برای مثال اگر شما 500 گلد به گلد مورد نیاز برای Aghanim اضافه کنید می توانید آیتم Shiva’ Guard را بخرید که کمک می کند شما در درگیری ها بیشتر زنده بمانید و همین طور mana شما را تامین می کند. برای مثال هیرو هایی مانند Phantom Assasin و یا Lycan یا LC و حتی Chaos Knight که قدرت این را دارند که Leshrac را به سرعت بکشند شما می توانید با آیتم Shiva’ Guard این کار را برای آنها با Armor بدست آمده سخت تر کنید .
هیروی Phoenix هم یک ارتقا بسیار جالب دارد اما بسیار ریسکی است که خوب کار کند . این ارتقا می تواند با هیرو هایی مانند Terrorblade و Undying و Involer بسیار قدرتمند باشد و از بین رفتن Cool Down اسپل ها برای این هیرو ها بسیار خوب است و می تواند تاثیر گذار باشد اما در درگیری شما باید 3v5 درگیر کنید و این ممکن است هیرو های خودی را از دست بدهید و همینطور هیروی Phoenix و هیرویی که داخل Supernova است ممکن است باهم بمیرند.

بخش پنجم : بی تاثیر یا تاثیری ضعیف دارد


 Enigma , Kunka , Lone Druid , Luna , Morphling , Outworld Devourer , Silencer , Spirit Breaker , Tidehunter , Tusk , Winter Wyvern , Wraith King , Zeus
بیشتر ارتقاهای این بخش ضعیف و کم اهمیت است. این ارتقاها نسبت به قیمت خرید Aghanim کم ارزش است و بهتر است این آیتم را در انتخاب آخر خود بذارید. اما از بین این هیروها سه هیرو با بقیه تفاوت دارد و در بعضی از موارد آیتم خوبی به حساب می آید.
هیروی Enigma یکی از هیروهایی است که آیتم Aghanim برای آن به عنوان انتخاب آخر بازی بسیار خوب است اما مشکل اینجاست که بین گزینه های Mekansms و Black King Bar و Blinks و Refreshers آیتم Aghanim انتخاب آخر خواهد بود. در حالی که در 99% بازی ها باید برای Enigma آیتم Mekansms را بخرید و شما به این آیتم هر چه سریعتر نیاز دارید اما زمانی که شما بین Aghanim و Shiva میخواهید انتخاب کنید میتوانید Aghanim را بخرید.
هیروی Luna و Morphling دو هیرویی هستند که آیتم Aghanim برای آنها بسته به شرایط تغییر میکند. زمانی که این دو هیرو به عنوان Core انتخاب می شود آیتم Aghanim گزینه ی مناسبی نیست اما در بعضی سبک های جدید هیروی Morphling را به عنوان ساپرت انتخاب میکنند که در این شرایط انتخاب آیتم Aghanim گزینه ی مناسبی است.
برای هیروی Luna هم اگر این هیرو را به عنوان Mid انتخاب کنید و هیروی Carry تیم هم قوی باشد میتوانید برای Luna آیتم Aghanim را ببندید مخصوصا زمانی که نیازی به حضور Luna در درگیری ها نیست میتواند Ultimate خود را روی هر بازیکن هم تیمی فعال کند در حالی که در درگیری نیست.

بخش ششم : هیروهایی که Aghanim برای آنها بطور قطع و یقین بی فایده است


Gyrocopter , LifeStealer , Sven , Alchimist
آیتم Aghanim برای این سه هیرو به نوعی شوخی است و اصلا ارزش خریدن را ندارد حتی به عنوان هدیه از طرف هیرو Alchimist.
آیتم Aghanim برای هیرو Gyrocopter و LifeStealer کاملا بی فایده است و فقط در بازی های MMR پایین اتفاق می افتد. اما برای هیروی Sven در یک شرایطی میتواند مفید باشد زمانی که این هیرو را به عنوان ساپرت انتخاب کرده باشید میتواند برای هم تیمی هایتان مفید باشد. اما این هیرو را در حال حاضر بیشتر به عنوان Core انتخاب میکنند و به همین دلیل آیتم Aghanim بسیار بی فایده است.
برای هیروی Alchimist آیتم Aghanim بی فایده است اما قدرت هیرو Alchimist در این است که میتواند آیتم Aghanim به هم تیمی هایش هدیه بدهد و این کار بسیار مفید است مخصوصا زمانی که به هیروهای ساپرت هم تیمی هدیه میدهد. هیروهایی مانند Disruptor یا Shadow Demon به عنوان ساپرت که Aghanim بسیار مفید است و هیروهایی مانند Tiny یا Invoker که با گرفتن هدیه از طرف Alchimist میتوانند یک آیتم اضافه برای خود بخرند.

و در آخر اینکه:

در حال حاضر ۸۹ ارتقا توسط آیتم Aghanim وجود دارد و قطعا رشد صعودی دارد و تعداد این ها بیشتر و بیشتر می شود . چیزی که کاملا واضح است این است که برخی از ارتقا های ضعیف بعدا قوی تر می شوند و یا این که کلا بازسازی می شوند . از زمانی که این ارتقا ها تاثیری در بازی نداشته اند با برنامه ریزی هایی که برای آپدیت های پاییز اتفاق افتاده قطعا تغییراتی را در ارتقا ها خواهیم داشت شاید این آخرین فرصت باشد تا که بتوانیم با این نوع ارتقا ها بازی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید