همانطور که مسابقات International دوره ی هفتم خود را پشت سر گذاشت طرفداران Dota2 علاقه مند به دیدن مسابقات پیش رو هستند. تیم ها در مسابقات International یک هفته تلاش میکنند تا به فینال مسابقات برسند. فینال مسابقات International فقط رقابت دو تیم نیست بلکه سبک بازی و اتمسفر فضای بازی در جریان است یعنی دو تیم با سبک بازی متفاوت و میزان طرفداران متفاوت به رقابت میپردازند.
حال ما شش فینال مسابقات International قبلی را از نظر کیفیت رتبه بندی خواهیم کرد :

6) مسابقات TI4 : بازی بین تیم های Newbee Vs. Vici Gaming

نتیجه ی این فینال از قبل قابل پیش بینی و آشکار بود بطوری که خیلی ها حدس میزدند که از ابتدای بازی جعلی است.
در آن زمان به دلیل سبک بازی که وجود داشت بیشتر بازی زیر 40 دقیقه به پایان میرسید و بسیار کسل کننده بود و جذابیتی نداشت. نه اینکه فکر کنید بازیکنان ضعیف بازی میکردند بلکه نحوه ی انتخاب هیرو به صورتی بود که شما 5 هیرو که قدرت Pushing بالایی داشت را انتخاب میکردید و در 7 دقیقه ابتدای بازی Tier1 نابود میکردید. به همین خاطر نه درگیری های زیبایی داشت نه بازی ها جذاب بود.
تمام بازی های فینال زیر 30 دقیقه تمام شد طولانی ترین بازی این فینال 26:11 طول کشید.

5) مسابقات TI1 : بازی بین تیم های Natus Vincere Vs. EHOME

اولین فینال عجیب بود و چیزهای عجیب غریب داشت. گزارشگران تجربه کافی را نداشتند و فضای خوبی به وجود نمی آوردند. بازیکنان هنوز در جو بازی Dota بودند و آشناییت کاملی با Dota2 نداشتند. تماشاگرها بیشتر برای بازیکن ها آمده بودند و تیم ها را تشویق نمیکردند مثلا برای دیدن بازی Dendi با هیروی Puck.
اما بهترین راه برای تغییر از Dota به Dota2 بود و اینکه بازیکنان خود را برای مسابقات سال های دیگر وفق بدهند.

4) مسابقات TI2 : بازی بین تیم های Invictus Gaming Vs. Natus Vincere

سال بعد از اولین مسابقات TI ، بازی اصلاح شد و چیزهای عجیب غریب کمتر دیده شد و بازی جذاب تر و فعال تر شده بود اما تنها مشکل آن سبک بازی بود. در آن زمان اینطور بود که هیروهایی مانند AntiMage یا Alchimist به عنوان Carry انتخاب میشد و کل بازی به حفاظت از آن Carry صرف میشد که برای تماشاگر های امروزی جالب نیست.
اما بازهم با این قضایا بازی فینال را نمیتوان کاملا بد دانست زیرا در یک بازی از فینال تیم IG هیروی Enigma را انتخاب کرد و در مقابل NaVi هیروی Rubick را انتخاب کرد و بازیکن Dendi با هیروی Rubick با گرفتن BlackHole از تیم مقابل توانست بازی را برگرداند وبازی را ببرند. اما در کل این تیم IG بود که فینال رابرد.

3) مسابقات TI5 : بازی بین تیم های Evil Geniuses Vs. CDEC

در این International هیچ کس فکر نمیکرد که تیمی که از Wildcard به مسابقات راه پیدا کرده بتواند تا فینال بیاید. تیم CDEC مستقیم دعوت نشد و برای راهیابی راه درازی را طی کرد اما در International وضع کاملا عوض شد و آنها توانستند تا فینال بدون باخت بازی های خود را پشت سر بگذارند. این اولین سوپرایز بود در این مسابقات ، سوپرایز دیگر فینال بازی ها بود همه حدس میزدند تیم CDEC قهرمان شود چون تیمی که این طور همه را نابود کرده قطعا فینال را هم بدون دردسر پیروز میشود اما این تیم EG بود که توانست با نتیجه 3-1 تیم CDEC را شکست دهد و قهرمان شود.
بازی آخر فینال بسیار جذاب بود زمانی که تیم CDEC برای زدن Roshan اقدام کردند تیم EG با یک Smoke به موقع و همکاری دو هیروی EarthShaker و Ancient Appreation توانستند تیم CDEC را نابود کنند و بازی را برگردانند که بعدها این حرکت معروف شد به ” 6Milion Echo Slam “.

2) مسابقات TI6 : بازی بین تیم های Wings Gaming Vs. Digital Choas

مسابقات TI6 کاملا مسخره بود از یک طرف انتخاب هیروهای Mirana و Shadow Demon یک ترکیب برنده نبود اما چون در آن زمان به سبک بازی اضاف شده بود آن را انتخاب میکردند.
اما یک نکته که بسیار جالب بود محدوده انتخاب هیرو های زیاد بود. تیم Wings Gaming و Digital Choas محدوده ی هیروهایی که انتخاب میکردند بسیار زیاد بود به همین دلیل مسابقات TI6 در کل محدود به چند هیروی خاص نبود.
بازی فینال تیم DC تمام تلاش را میکرد استراتژی تیم Wings را به هم بریزد اما تیم Wings به تمام دنیا نشان داد که بازی Dota2 چیست ، با نشان دادن مهارت بالای بازیکنانش و قدرت بالای بازی فردیشان و محدوده ی زیاد استراتژی آنها.
بازی با نتیجه ی 3-1 به نفع تیم Wings به پایان رسید اما خبر بد اینجا بود که این تیم به مسابقات TI7 نیامد بدلیل منحل شدن تیمشان.

1) مسابقات TI3 : بازی بین تیم های Natus Vincere Vs. Alliance

خیلی از بازیکنان و طرفداران Dota2 فینال TI3 را بهترین بازی تاریخ Dota2 میدانند.
کمپانی Valve با دادن آپدیتی بازی Dota2 را از آن حالت کسل کننده و با جذابیت کم بیرون آورد و با سبک های جدیدی که بعد از این آپدیت به بازی اضاف شد بسیار تماشاگر پسند شد. علاوه بر آن با آمدن Compendium برای اولین سال و یک محرک برای طرفداران که با خرید آن هم برای خودشان جالب و جذاب است هم میزانی از مبلغ آن به جایزه نهایی International اضاف میشود و این نوید را میدهد که جایزه با پایه ی 2milion دلار شروع شود.
در مسابقات جهانی قبل از TI3 تیم Alliance توانست پیروزی ها و قهرمانی های زیادی را بدست بیاورد با سبک بازی ای که داشت یعنی به کارگیری سبک Rat و تمرکز روی نابود کردن Tower و Building های حریف توسط یک نفر و چهار نفر دیگر به کنترل کردن بازی و درگیر کردن با تیم حریف. این سبک بسیار سخت است اما تیم Alliance مبتکر این سبک بود و به خوبی از پس آن بر میامد.
از طرف دیگر در آن زمان بازی بین تیم های Alliance و NaVi معروف بود به بازی El Classico دوتا2.
تیم Alliance با برد بر تیم NaVi این تیم را به قسمت بازنده ها فرستاد اما تیم NaVi با نابود کردن تمام تیم ها به فینال رسید تا نبرد دوباره ی این دو تیم را شاهد باشیم.
بازی فینال سبک دو تیم معلوم بود تیم Alliance روی قدرت Rat بازیکن خود به نام AdmiralBuldog و سبک خود حساب باز کرده بودند و تیم NaVi هم روی قدرت ابتدای بازی و اواسط بازی خود حساب باز کرده بودند. در بازی آخر فینال زمانی که بازیکنان تیم NaVi در حال برگشت به Base خود بودند برای دفاع کردن ، این بازیکن تیم Alliance بود به نام S4 که با هیروی Puck و استفاده از DreamCoil توانست Teleport بازیکن تیم NaVi به نام Dendi را کنسل کند و تیم Alliance بازی پنجم را به نام خود ثبت کند که بعد ها این حرکت S4 معروف شد به ” 1milion DreamCoil “.
بازی Dota2 به عکس العمل های صدم ثانیه ای معروف است که این حرف را در این فینال به راحتی میتوانید ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید