کیارش شکوهی

صحبتهای کیارش شکوهی در مورد مسابقات ESWC و سطح برگزاری آن در کشور ایران.

قهرمان نخستین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای کشور در رشته فیفا و نفر چهارم مسابقات جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی پاریس ESWC، در سومین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران نیز شرکت کرده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، کیارش شکوهی گفت: 5 سال است که به صورت حرفه‌ای بازی می‌کنم و مسابقات لیگ، نخستین رقابت‌هایی است که در سال 96 در آن شرکت کرده است.
نفر چهارم جهان افزود: لیگ بازی‌های رایانه‌ای تنها مسابقات گیم در ایران است که در سطح کلاس جهانی برگزار شده و خانواده‌ها نیز از نزدیک می‌توانند شاهد رقابت فرزندانشان باشند. مسابقات جهانی فرانسه نیز همچون این دوره از لیگ، در یک سالن بزرگ با شلوغی‌های خاص خودش برگزار می‌شود و شاید بتوان گفت لیگ امسال از لحاظ برگزاری نسبت به دو دوره قبل در شرایط مناسبت‌تری قرار دارد.
شکوهی با اعتقاد بر این که بازی فیفا روز به روز در حال رشد و ارتقا است و به سمت واقعی‌تر شدن پیش می‌رود گفت: فیفا نسبت به PES از شانس بیشتری برای پیشرفت برخوردار است.
وی ادامه داد: سطح گیمرهای فیفا در ایران جهانی است و به نظرم بعد از آلمان و انگلیس، ایران در این رشته در رتبه سوم جهان قرار دارد و باید به استعدادهای این رشته توجه بیشتری صورت گیرد.
شکوهی گفت: هنوز در ایران از گیم به عنوان یک سرگرمی بچه‌گانه یاد می‌شود در حالی که در دیگر کشورها بازی‌های رایانه‌ای به عنوان یک صنعت مورد توجه قرار گرفته است و گیمرها به صورت حرفه‌ای و با درآمد خوب مشغول به فعالیت هستند.
شکوهی به خانواده‌ها توصیه کرد: اگر فرزندانشان به گیم علاقه دارند، مانع این علاقمندی نشوند و آن را سرکوب نکنند.

کیارش شکوهی

دیدگاهتان را بنویسید